KONST / Litografier / Färglitografi 10515178
nr 1051 5178
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stockholm, 128/310, signerad, motivet: 26x40
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 18:20:13
22/8 17:13:01
22 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren